Основна мета проекту: Поліпшення економічних показників в транскордонних областях шляхом координації та довготермінової модернізації аграрного сектору. Проект передбачає інвестування в зоотехнічну інфраструктуру трьох транскордонних регіонів країн-партнерів, впровадження новітніх технологій розведення і вирощування великої рогатої худоби, що призведе до підвищення його продуктивності та покращання якості продукції і як результат - до росту конкурентоспроможності сільського господарства у прикордонних регіонах. Для досягнення загальної мети проекту передбачена досягнення ряду конкретних цілей проекту:
Конкретні цілі проекту:
Створення єдиної мережі центрів моніторингу для кількісного і якісного контролю продукції тваринництва в трьох країнах-партнерах.
Проект передбачає модернізацію галузі тваринництва, впровадження передового досвіду у тваринництво шляхом створення трьох центрів моніторингу якості молока та м’ясної продукції для покращання їх якості у трьох країнах-партнерах, створення інструментів та можливостей визначення якості молочної та м’ясної продукції. Центри будуть функціонувати також як навчальна база для студентів і магістрів у трьох університетах, та як лабораторії, призначені для скотарів виробників м'ясо-молочної продукції, які бажають протестувати якість продукції. У моніторинговому центрі в Ясах проект забезпечує фінансування обслуговуючого персоналу: керівника лабораторії, лаборанта з визначення якості молока і лаборанта з визначення якості м’яса. У центрах Кишинева та Одеси керівництво залучає вже існуючий в університетах персонал.
Проведення спільних транскордонних досліджень пов’язаних з утриманням і розведенням великої рогатої худоби в трьох країнах-партнерах.
Метою проведення спільного міжнародного дослідження у тваринництві трьох країн-партнерів є інвентаризація поточної ситуації у відповідному регіоні, а саме кількості ферм великої рогатої худоби за розмірами, типу ведення фермерського господарства та типу ферми залежно від зони. Кожен партнер відповідав за збір даних у своєму регіоні. Провідний партнер, Університет аграрних наук і ветеринарної медицини координував проведення досліджень, групування даних та публікацію результатів. Одночасно проект створює комплексну дослідницьку мережу для усіх трьох прикордонних регіонів країн-партнерів: 3 лабораторії, 2 пілотні ферми в Румунії та Республіці Молдова, що гарантує експериментальну підтримку та надання інформації, необхідної українському партнеру, для здійснення досліджень з забезпечення якості продуктів тваринницького походження.
Розробка і спільна імплементація програмного забезпечення -- інструменту для контролю виробництва молока і м’яса.
Програмне забезпечення MILK-OPC розроблене трьома партнерами, буде мати максимально простий та зручний інтерфейс і встановлено у всіх трьох центрах моніторингу. Доступ усіх зацікавлених сторін до програмного забезпечення реалізований через цей портал, який разом з програмним забезпеченням дає змогу для одночасного обміну інформацією та досвідом у сфері вирощування тварин, моніторингу якості молочної та м’ясної продукції для тваринників-виробників, науковців-дослідників з усіх трьох регіонів країн-партнерів. Команда реалізації проекту редагувала, опубліковала і вільно розповсюджує керівництво користувача програмного забезпечення, двомовного видання (румунського та українського) для будь-яких зацікавлених фактичних і потенційних користувачів.
Будівництво 2-х пілотних ферм для кількісних і якісних оцінок в Румунії та Республіці Молдова.
Створення двох пілотних ферм в Румунії та Республіці Молдова є моделлю передових технологій та досвіду у тваринництві, основаних на екологічних принципах господарювання в регіонах. Імплементація проекту сприяє поширенню навчальної інформації та проведенню тренувань серед партнерів. Проект також передбачає реалізацію певних заходів, направлених на зменшення негативного впливу тваринництва на навколишнє середовище. Так, еко-ферми демонструють оптимальне використання електроенергії, зменшення негативного впливу тваринництва на навколишнє середовище і покращання ефективності використання ресурсів шляхом впровадження зеленого виробництва. Навчально-інформаційна кампанія зосереджена на розвитку нових стабільних технологій у галузі, з урахуванням потреби навколишнього середовища у ланцюгу поставок екологічно-чистих продуктів.
Проведення кампанії навчання, інформування, розповсюдження для зацікавлених сторін в усіх регіонах.
Проектом передбачено проведення комплексу заходів з навчання, інформування щодо сучасних технологій розведення корів шляхом організації навчальних занять у трьох регіонах країн-партнерів для 20 скотарів, трьох семінарів для 60 скотарів, представників спеціалізованих органів влади. Для обміну досвідом на кожний семінар було запрошено по 10 представників з кожної країни-партнера, з яких 5 – скотарі, 2 – переробники тваринницької продукції, 2 – освітяни і 1 представник спеціалізованих органів влади у тваринництві. Проведено 2 ознайомчих поїздки для 45 скотарів, переробників, представників спеціалізованих органів влади (5 з кожної країни-партнера, де збудовані ферми), розроблений та розповсюджений двомовний румунсько-український посібник з передових методів стійкого розвитку фермерського господарства. Інформація постійно оновлюється та доповнюється на інтернет порталі створеному для розповсюдження інформації про передові технології у тваринництві. Портал забезпечує доступ до завантаження безкоштовних ресурсів в цифровому форматі, створених в рамках проекту (Практичне керівництво по використанню програмного забезпечення, програмне забезпечення, транскордонні дослідження). Крім того, інформаційна кампанія для широкої публіки – кінцевих споживачів безпечних і якісних продуктів тваринного походження - здійснюється через канали ЗМІ та через рекламні матеріали - візуальна реклама в рамках проекту (листівки, буклети, наклейки, плакати, тимчасові і постійні рекламні панелі).
|